Blogun Amacı

Bu blog’u oluşturma amacım, geliştirme yaparken yaşadığım sıkıntıları çözümleriyle paylaşmak, benzer sıkıntılarla karşılaşan arkadaşlara yol göstermektir. Açtığım tüm başlıkları elimden geldiğince açıklayıcı yapmaya çalışacağım. 100 lerce çöp başlık olmasından ziyade, az olsun ama anlamlı bir şeyler olsun düşüncesindeyim.

Yıllar sonra gelen ek: Yukarda belirttiğim amaçla siteyi kurdum ama iş yerinde yaşadığım bir çok sıkıntıyı, benim sanal makinamda simüle etmem ya imkansız, ya da çok fazla vakit istiyor. Yani astarı yüzünü geçiyor. Bu sebeple, bir süre sayfaya sql puzzle ekliyeceğim. Puzzle’ları kendim düşünüp bulduğum için ve çözerken kendim de kafa yorduğum için daha fazla keyif alıyorum. Siteden para kazanma amacım olmadığı için keyifsiz/angarya işlerle uğraşmamamı da makul bulacağınızdan eminim 🙂 Sonuç olarak amacım; bildiğim şeylerin bir kısmını paylaşmak, kendim google’da ararken zor bulduğum çözümleri paylaşmak, sql yazmayı iş olarak değil zevk için yazan insanlarla çözecekleri bulmacalar paylaşmaktır. Blog’umla ilgili öneri, talep ve eleştirilere açığım. İletişim kısmında mail adresim yazıyor. 

Bu site WordPress tabanlıdır. WordPress siteler için çok güzel cafcaflı templateler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Fakat ben, sitemin içerik odaklı olmasını, kozmetik olarak dikkat çekici olmamasını istediğim için, bu sade tasarımı seçtim.